Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Ameryka > Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie położone są na Bliskim Wschodzie, nad Zatoką Perską i Omańską. Zjednoczone Emiraty Arabskie Nie są z pewnością wielkim krajem, mają jedynie 84,000 kilometrów kwadratowych powierzchni, a państwo zamieszkuje łącznie osiem milionów mieszkańców.

Zjednoczone Emiraty Arabskie uchodzą obecnie za najbogatsze państwo na świecie, a już bez wątpienia, za najbogatsze społeczeństwo. To właśnie tutaj na jednego mieszkańca przypada aż 58,000 dolarów. ZEA jest członkiem OPEC (również niejako założycielem), oznacza, że są jednym z najważniejszych krajów eksportujących ropę naftową na świecie. Emiraty Arabskie posiadają również największa linię lotniczą na świecie, mowa tutaj oczywiście o Fly Emirates, które co roku przewożą po świecie dziesiątki milionów turystów.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem w pełni islamskim, a co za tym idzie, mają swojego własnego króla. Zjednoczone Emiraty Arabskie Jest parunastu lat jest nim Muhammad ibn Rasheed al-Maktoum. Prawdopodobnie, gdyby ktoś zechciał zmierzyć jego majątek, byłby jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Obecnie w jednym z miast znajdujących się w Emiratach, Dubaja, znajduje się największy budynek na świecie. Jest nim oczywiście Burj Khalifa, wybudowana całkowicie z kieszeni rodziny królewskiej. Sięga on oszałamiającej wysokości 828 metrów, i nic nie zapowiada, aby szybko miał utracić palmę pierwszeństwa na świecie. Zjednoczone Emiraty Arabskie Wokół niego powstają już wieżowce o podobnej wysokości, co uczyni Dubaj najwyższą stolicą na świecie pod względem średniej wysokości budynków.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.