Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Zamki > Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie

W Warszawie znajduje się kilka pałaców, które są istotne dla historii Polski. Zamek Królewski w Warszawie Jeszcze więcej istniało ich kiedyś, zanim II wojna światowa obróciła miasto w proch.
Najważniejszym tego typu budynkiem jest oczywiście Zamek Królewski stojący na Starym Mieście. Odbudowany po wojnie przez warszawiaków jest obecnie symbolem nie tylko królów, którzy panowali w kraju, ale i jego odrodzenia po trudnym czasie. Zamek Królewski w Warszawie Bardzo często, z korzyścią dla turystów, zamek można odwiedzić za darmo. Przyciąga to rzesze turystów, nawet tych, którzy już nie raz mieli okazję pochodzić po zabytkowych komnatach. Najciekawsze to z pewnością sala koronacyjna oraz sala portretowa, w której znajdują się podobizny królów, królowych a także innych ważnych osób.
Ze względu na to, że zamek został bardzo dokładnie odbudowany wart jest odwiedzenia, a także podziwiania. W nocy jest podświetlony, poza tym w okolicznych kamienicach znajduje się dużo kamieniczek, a w nich restauracji. Zamek Królewski w Warszawie Można zjeść kolacje obserwując skaczące po oknach światła. Źródło: http://abchotelowe.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.