Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Zamki Europy > Zamek dam

Zamek dam

Francja posiada wiele zamków, które przypominają o rodzinie królewskiej, Zamek dam o książętach, którzy kiedyś byli nieodłączną częścią krajobrazu, a teraz pozostawili po sobie głównie budowle i wspomnienia.
Jednym z piękniejszych zamków jest Chenonceau. Jego bajkowa figura znajduje się tuż nad brzegiem jeziora, które w pogodny dzień odbija jego sylwetkę, sprawiając że można podziwiać go podwójnie. Zwany jest również zamkiem dam, ponieważ należał głównie do kobiet, zarówno do kochanki króla Henryka II Walezjusza, jak i do jego żony, a potem do kolejnych księżnych. Zamek dam Poza tym liczne królowe odwiedzały go tak często, że jedna z komnat nazywana jest Komnatą Królowych i jest jedną z najładniejszych w całym zamku.
Zamek Chenonceau stanowi jeden z głównych punktów turystycznych na trasie zwiedzania zamków francuskich, lecz nic dziwnego. Jedno spojrzenie wystarczy, żeby zachwycić. Zamek dam Poza tym sama okolica również nadaje się do zwiedzania i poznawania innej Francji, niż ta, którą można znaleźć w mieście.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.