Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Polska > Zabytki w Kołobrzegu

Zabytki w Kołobrzegu

Kołobrzeg wydaje się jedynie nadmorską miejscowością, która jest jednocześnie miejscowością uzdrowiskową. Zabytki w Kołobrzegu Znajduje się tam wiele pensjonatów oraz hoteli, które poza ładnymi widokami oferują zabiegi poprawiające zdrowie, zwłaszcza związane z układem oddechowym. Dzieje się to dzięki jodowi zawartemu w powietrzu.
Z roku na rok w Kołobrzegu jest coraz więcej turystów polskich oraz niemieckich. Poza plażami oraz poza ciekawymi sklepikami, które znajdują się na rynku, jest tu kilka ciekawostek. Zabytki w Kołobrzegu Przede wszystkim odbudowane kamienice z XVI wieku, które świadczą o znaczeniu miasta już przed wiekami. Domek Kata, w którym obecnie znajduje się kawiarnia z polecaną przez turystów, gazety, a nawet Internet kawiarnią, podającą pyszne desery czekoladowe. Kolejną atrakcją jest Muzeum Wojska Polskiego i miejsce, w którym doszło do zaślubienia Polski z morzem. Podczas tego momentu został wrzucony do wody pierścień, którego niektórzy bezskutecznie później szukali.
Zabytki w Kołobrzegu Warta obejrzenia jest także kołobrzeska katedra, w której fasadzie znajdują się kule z pocisków, które wbiły się w nią i tak już zostały, ku pamięci i przestrodze.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.