Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Pozostałe > Wyśmienita kuchnia – Polska

Wyśmienita kuchnia – Polska

Polska, tego kraju nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Wyśmienita kuchnia – Polska Niczym nie wyróżniający się kraik w środkowej Europie, z gościnnymi mieszkańcami i wspaniałą kuchnią.

W Polsce znajduje się sporo wartościowych zabytków, jednak wiele z nich zostało zniszczonych podczas drugiej wojny światowej. Kiedy jednak Anglicy z gazety „The Guardian” udali się na wizytację do Krakowa  z okazji EURO2012, nazwali to miasto „perłą Europy Wschodniej”. Trudno im się dziwić, kto raz był w Krakowie, zobaczył Sukiennice i Kościół Mariacki, z pewnością będzie chciał tam wrócić.

Poza zabytkami w Polsce znajduje się jeszcze wiele innych ciekawych miejsc. Na wielu ogromne wrażenie wywiera kopalnia soli w Wieliczce, gdzie można pospacerować po niekończących się solnych korytarzach. Wyśmienita kuchnia – Polska „Bez soli i Wieliczki, niewarta Polska łojowej świczki” głosi napis znajdujący się na wielu suwenirach w miejscowych sklepach z pamiątkami.

Nasz kraj znany jest także z ogromnej ilości fantastycznych kościołów. Niedawno wybudowana ogromnym kosztem bazylika w Licheniu reklamowana jest w świecie jako lepsza od tej watykańskiej, oryginalnej. Przepiękne świątynie możemy oglądać w praktycznie każdym większym mieście w Polsce. Wiele z nich bije po oczach przepychem. Wyśmienita kuchnia – Polska Niemniej jednak, ilość kościołów katolickich przypadających na jednego mieszkańca mamy największą w Europie – trudno się dziwić, bowiem i rzymskokatolickich wyznawców jest u nas najwięcej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.