Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Pozostałe > Wulkany i gejzery – Islandia

Wulkany i gejzery – Islandia

Islandia jest małym krajem wyspiarskim leżącym w Północnej Europie. Wulkany i gejzery – Islandia W skład kraju wchodzi sama wyspa Islandia oraz parę mniejszych archipelagów. Powierzchnia tego małego państwa równa jest jednej trzeciej Polski – wynosi równiutkie 103.000 kilometrów kwadratowych. Sprawa z zaludnieniem wygląda jednak zdecydowanie słabiej – Islandię zamieszkuje jedynie nieco ponad 300,000 ludzi, co daje zaludnienie 2,5 osoby na kilometr kwadratowy.
Ludzie w tym nordyckim kraju żyją dostatnie, mają jeden z najwyższych produktów krajowych brutto w Europie. Pomimo tego nie są oni członkami Unii Europejskiej, choć kandydują do niej już od dłuższego czasu. Wulkany i gejzery – Islandia Islandczycy mają swoją własną walutę pieniężną, jest to korona islandzka. Ich charakterystyczną cechą jest trudny, niemal niemożliwy do nauczenia się przez obcokrajowców język. Na widok nazw wielu miast możemy dostać zawrotów głowy.
Najważniejszym elementem turystyki Islandii są liczne gejzery, wulkany i ciepłe źródła. Wielu ludzi udaje się tam w celach sanatoryjnych – mogą oni skorzystać z licznych ośrodków SPA, pooddychać czystym, nieskażonym powietrzem albo zażyć kąpieli relaksacyjnych. Częstym widokiem są ludzie, którzy pomimo wręcz minusowej temperatury świetnie bawią się w ciepłych źródłach. Wulkany i gejzery – Islandia Islandczycy pod wieloma względami podobni są do Skandynawów, chociażby dlatego, że ich sportem narodowym jest piłka ręczna, a ich zachowanie wskazuje na wielkie przywiązanie do Danii.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.