Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Wszechobecna mafia – Albania

Wszechobecna mafia – Albania

Albania jest krajem leżącym na terenie południowo-wschodniej Europy, dokładnie na półwyspie Bałkańskim. Wszechobecna mafia – Albania Jego powierzchnia to zaledwie 29,000 kilometrów kwadratowych, a zamieszkany jest przez nieco ponad 3 miliony ludzi. Ma dostęp do ciepłego Morza Adriatyckiego.
Albania jest jednym z najbiedniejszych państw Europy, zaraz po Mołdawii i Serbii. Szacuje się, że ponad 25% osób żyje na granicy ubóstwa. Stabilizacja i dojście do poziomu, z którego można wejść do Unii Europejskiej, według obliczeń polityków, może zająć aż dwadzieścia lat. Dość wysoko rozwinięta jest uprawa zbóż, między innymi kukurydzy i pszenicy, co pozwala wyżywić albańskie społeczeństwo. Najważniejszym jednak elementem gospodarki jest górnictwo. Wszechobecna mafia – Albania Na światową skalę wydobywa się tutaj rudy chromu, miedzi, żelaza i niklu. Niedawno zostały odkryte tutaj dość skromne złoża ropy naftowej. Albania jest również jednym z największych eksporterów wyrobów tytoniowych na świecie.
Z tak biednego kraju chce wyrwać się wielu jego rdzennych mieszkańców. Za bardzo duże pieniądze, kredyty i konieczność pracy umożliwia to włoska mafia. Ludzie w nocy przewożeni są przez Morze Jońskie na odcinku 72 kilometrów bardzo szybkimi łódkami. W samych już Włoszech Albańczycy zmuszeni są do pracy, często w charakterze mafijnych zbirów. Wszechobecna mafia – Albania Obecnie Unia Europejska „stara się” ten proceder znacznie przykrócić.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.