Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Ameryka > Wspaniałe jeziora – Kanada

Wspaniałe jeziora – Kanada

Kanada jest jednym z dwóch krajów leżących w Ameryce Północnej. Wspaniałe jeziora – Kanada Sąsiaduje w rzeczywistości jedynie ze Stanami Zjednoczonymi. Na tak olbrzymiej powierzchni mieszka jednak zdecydowanie mniej osób niż w Polsce. Czy oznacza to, że tak naprawdę nie ma tam nic ciekawego do zobaczenia? Zdecydowanie nie!

Olbrzymie tereny Kanady zajmują przypominające Syberię bezkresne stepy, niezdatne do osiedlenie się. Jednak na południowej, górzystej części znajdują się malownicze jeziora. W sieci bardzo łatwo można wynająć domek nad jednym z przepięknych jezior. Możemy wówczas poczuć się jak w bajce – góry odbijające się od tafli wody, śliczne lasy, wszędzie cisza, spokój. Wspaniałe jeziora – Kanada Dla Polaków jednak sferą problematyczną takiego wyjazdu są kwestie wizowe i koszty przelotu.

Nie można również zapominać o najpopularniejszym wodospadzie na świecie – chodzi rzecz jasna o wodospad Niagara. Niagara znajduje się po części zarówno w Stanach, jak i Kanadzie. Na stronie kanadyjskiej znajduje się wielka 50-metrowa kaskada. Przy zwiedzaniu wodospadu warto zatrzymać się w dość sporym miasteczku Niagara Falls (80 tyś. mieszkańców), a same bilety na taras widokowy nie należą do bardzo drogich. Wspaniałe jeziora – Kanada Dojazd jest super łatwy, lepiej jest wylądować na lotniskach amerykańskich, jednak wiążę się to z koniecznością załatwienia sobie drugiej wizy i następnymi problemami natury formalnej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.