Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Ameryka > Wołowina? – Argentyna

Wołowina? – Argentyna

Argentyna jest państwem leżącym w południowej części Ameryki Południowej. Wołowina? – Argentyna Jest jednym z największych państw świata, jego powierzchnia aż dziesięciokrotnie przekracza powierzchnię Polski. Jednak na terytorium przeszło trzech milionów kilometrów kwadratowych, mieszka prawie dokładnie tyle osób, co w Polsce.
Pomimo swojej wielkości, terytorium Argentyny nie jest bardzo zróżnicowane. Zachód kraju, przy granicy z Chile, zajmują bardzo wysokie góry – Andy. W Andach argentyńskich jest stosunkowo ciepło, jednak na ich terenie nie znajdują się ani ważne ośrodki transportowe, ani większe miasta. Dość często spotykany jest tutaj kondor andyjski, jeden z największych powietrznych drapieżników.
Jednak zdecydowanie największą część terytorium argentyńskiego zajmuje pampa. Wołowina? – Argentyna Pampa to step porośnięty trawą i suchymi krzewami. I co więcej? Krowy, bardzo dużo krów. Z racji kompletnego braku drapieżników i zarazy sztuki krów liczy się w dziesiątkach milionów. Rozmnażają się same i nie potrzebują pomocy człowieka w przetrwaniu. Oznacza to, że najczęściej spotykanym daniem w Argentynie jest wołowina. Jednak jedzona przez paręset lat w końcu się zbrzydła… Do dziś jest to jednak najważniejszy posiłek niezbyt bogatej argentyńskiej rodziny.
Argentyńczycy miłością darzą tylko jedną rzecz – piłkę nożną. Trudno się dziwić, to właśnie stąd pochodzi jeden z najlepszych piłkarzy w historii tej dyscypliny – Leo Messi. Wołowina? – Argentyna Argentyna, ogarnięta futbolową gorączką, wciąż jednak wiele lat czeka na swój pierwszy, drużynowy sukces.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.