Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Wieża Eiffla i bagietki – Francja

Wieża Eiffla i bagietki – Francja

O walorach turystycznych Francji można mówić całymi dniami. Wieża Eiffla i bagietki – Francja W samym Paryżu znajdziemy więcej zabytków i atrakcji niż w niektórych państwach europejskich. Jeśli ktoś chce wybrać się do Francji i zwiedzić jak najwięcej, powinien wziąć dwa miesiące urlopu.
A co dokładnie możemy zobaczyć? Obowiązkowo muszę zacząć od Wieży Eiffla, która przychodzi na myśl jako pierwsza kiedy tylko usłyszymy „Paryż”. Sama wieża została wybudowana w czasie krótszym niż potrzebny na wybudowanie bloku mieszkalnego – 9 miesięcy. Otwarcie nastąpiło w 1889 roku. Jej projektantem był Gustaw Eiffel.
Wieża miała zostać rozebrana w ciągu dwudziestu lat, ale dzięki interwencji swojego konstruktora ocalała. I słusznie, ponieważ dzisiaj jest jednym z francuskich magnesów na turystów. Wieża Eiffla i bagietki – Francja Dziś jest odwiedzana przez miliony ludzi i po ponad stu latach dalej jest jednym z najwyższych budynków w Europie.
Innym fantastycznym zabytkiem jest Łuk Triumfalny znajdujący się na Placu Charlesa de Gaulle’a. Łuk został zbudowany dla uczczenia żołnierzy poległych za Francję. Jest to bardzo ważny element architektury paryskiej, stanowi bowiem zakończenie Pól Elizejskich. Z wysokością ponad 51 metrów widoczny jest z bardzo wielu miejsc, a dla samych Paryżan jest miejscem niemal kultowym. Wieża Eiffla i bagietki – Francja Co ciekawe, wśród nazwisk francuskich oficerów wyrytych na łuku, można znaleźć również tak znane postacie jak Jan Henryk Dąbrowski czy Józef Chłopicki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.