Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Afryka > Wielkie powodzie – Bangladesz

Wielkie powodzie – Bangladesz

Bangladesz jest krajem leżącym na terenie Azji Południowej, położonym nad Zatoką Bengalską. Wielkie powodzie – Bangladesz Nie jest wielkim krajem, powierzchnia wielkości 144,400 kilometrów kwadratowych to zaledwie około jednej trzeciej Polski. Jednak z ludnością na poziomie 159 milionów ludzi Bangladesz plasuje się w najlepszej siódemce pod ilości mieszkańców. To właśnie tutaj jest największa gęstość zaludnienia na świecie, oscylująca w granicach 1100 osób na kilometr kwadratowy.

Bangladesz to kraj na co dzień zmagający się z wieloma katastrofami i problemami. Z powodu niskiego położenia, gęstej sieci rzecznej i istnienia pory deszczowej, najczęściej są to powodzie. Powodzie niszczą uprawy, a trzy lata temu nawet cała wsie i miasta. Wielkie powodzie – Bangladesz Właśnie przez ten żywioł mieszkańcy Bangladeszu trzy lata temu ogłosili stan klęski żywiołowej i potrzebowali pomocy humanitarnej z innych państw. Wielu ludzi na co dzień musi żyć i uprawiać roślinach w miejscach często zalewanych przez wodę.

Bangladesz wciąż jest jednym z najbiedniejszych, najsłabiej rozwiniętych krajów świata. Najważniejsze dla utrzymania gospodarki w dobrym stanie są uprawy ryżu – Bangladesz eksportuje ryż na olbrzymią skalę do bogatszych państw. Wielkie powodzie – Bangladesz Odkryto tutaj również spore złoża gazu ziemnego, jednak z powodu niezmiernie częstych cyklonów, a także mokrego, niestabilnego gruntu jego szybkie wydobycie jest niemal niemożliwe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.