Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Ameryka > Wieczny karnawał – Brazylia

Wieczny karnawał – Brazylia

Brazylia jest krajem leżącym w Ameryce Południowej. Wieczny karnawał – Brazylia Na tym kontynencie przewodzi zarówno pod względem wielkości, jak i zaludnienia. Jest również państwem najbogatszym kulturowo i naukowo, choć w wielkich miastach możemy spotkać wszechobecną biedotę.
Nam Brazylia kojarzy się głównie z telewizji, gdzie często mamy szansę oglądać urywki z przepięknego karnawału odbywającego się w Rio di Janeiro. Większość z nas marzy o tym, aby tam pojechać – głównie dlatego, że w czasie karnawału u nas zazwyczaj za oknem pada śnieg, a termometry pokazują temperaturę na poziomie -5 stopni. W telewizji mamy szansę zobaczyć piękne, półnagie Brazylijki przebrane w miejscowe stroje i tańczące do muzyki wygrywanej na bębenkach. Wieczny karnawał – Brazylia Młodzi Brazylijczycy przesiadują na najpiękniejszej plaży świata – Copacabanie, piją ludowe napoje z lodem i wszędzie panuje przemiła atmosfera.
Jednakże medal o nazwie „karnawał” ma swoją drugą stronę. Zazwyczaj ledwie parę kilometrów od centrum tego świetnego widowiska znajdują się miejscowe slumsy. Ludzie tam mieszkający nie mają pracy, żyją w prowizorycznych domkach, nie trzeba mówić, że nie mają zapewnionej bieżącej wody ani prądu – mało tego, często nie mają nawet czego włożyć do garnka. Brazylijski rząd często nie chce im pomóc, a na terenach slumsów panuje mafia. Wieczny karnawał – Brazylia Jeśli ktoś chce zwiedzić Brazylię, nie powinien pod żadnym pozorem zapuszczać się w te rejony, a już z pewnością jest to zabronione, jeśli nie znamy miejscowego języka.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.