Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Polska > Wejście do Jamy Smoka

Wejście do Jamy Smoka

Opowieści o smokach oraz potworach zawsze były lubiane. Wejście do Jamy Smoka Zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. W związku z tym warto wybrać się w odwiedziny do miejsca, które stanowiło – według legendy – mieszkanie najsławniejszego smoka w Polsce, czyli smoka wawelskiego. Jak sama nazwa wskazuje jego mieszkanie znajdowało się u podnóża wzgórza wawelskiego, na którym stoi obecnie zamek polskich królów.
Jaskinię bez problemu można zwiedzać. Wejście do Jamy Smoka Nie w całości, ponieważ niektóre jej części są zamurowane, jednak pomimo tego warto wybrać się na małą przechadzkę śladami smoka, który siał kiedyś postrach w grodzie Kraka.
W jaskini jest chłodno, ale jest oświetlona, widać przy tym trzy duże komory, do których można zajrzeć wyobrażając sobie smoka. Po wyjściu warto wykonać sobie zdjęcie z pomnikiem przedstawiającym groźną bestie, ziejącą ogniem. Wejście do Jamy Smoka Dla wielbicieli takich potworów ciekawą pamiątką z wycieczki będzie figurka smoka albo maskotka w takim kształcie. Źródło: http://formika-travel.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.