Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Zamki > Wawel

Wawel

Zamek na wzgórzu wawelskim to nie tylko budowla, to także jeden z najbardziej wyraźnych symboli Polski, który przetrwał wszystkie zawirowania dziejowe. Wawel W dalszym ciągu to najbardziej on przyciąga turystów do Krakowa i każdy, kto przyjechał tam po raz pierwszy chce zwiedzić zamek. Można ograniczyć się tylko do dziedzińca i katedry przy zamku, jak i zwiedzić całość, co warto zrobić.
Już sama katedra robi wrażenie, ponieważ pochowani są w niej królowie Polski. W podziemiach znajdują się również osoby zasłużone dla narodu, których życie wymagało uhonorowania po śmierci.
Sam zamek jest ciekaw, ponieważ stanowi wyraźny symbol polskiego renesansu. Wawel Świadczą o tym przede wszystkim arkady, które można znaleźć w wielu innych, późniejszych pałacach.
Z pewnością Wawel wart jest zwiedzenia i posłuchania opowieści o jego dziejach i legendach, które dotyczą różnych zakamarków budowli. Wawel Dodatkową atrakcją jest widok z tarasu przy ogrodach. Rozciąga się na Wisłę i wpatrując się w nią można z powodzeniem poczuć się jak król lub królowa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.