Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Unia Europejska – Belgia

Unia Europejska – Belgia

Belgia jest krajem leżącym w zachodniej Europie. Unia Europejska – Belgia Jej powierzchnia nie jest większa od jednego naszego województwa, jednak zamieszkuje ją aż jedenaście milionów osób. Stolicą jest Bruksela – to właśnie tutaj zasiada Parlament Europejski i podejmuje najważniejsze decyzje na naszym kontynencie.

Belgia podzielona jest na aż trzy strefy językowe – to najwięcej w Europie, jeśli chodzi o języki urzędowe w jednym kraju. Unia Europejska – Belgia Sam język belgijski nie istnieje, a ludzie mówią po niderlandzku, francusku i niemiecku. Religią dominująca jest katolicyzm, a nie, jak zazwyczaj w tym rejonie Europy, protenstantyzm. Państwo jest monarchią konstytucyjną, a głową państwa jest król Albert II.

Ten kraj jest uważany za jeden z najbardziej rozwiniętych na całym kontynencie. Mają bardzo dobrą sieć dróg, jak na tak niewielką powierzchnię. Podstawą gospodarki jest wysoko rozwinięty przemysł, przede wszystkim hutniczy, maszynowy i spożywczy. Jednak symbolem Belgii są diamenty – to właśnie w tutejszej Antwerpii znajdują się najwięksi koneserzy tego surowca. Brukselę co roku odwiedza wielu turystów, chcących zobaczyć najważniejsze budynki Unii Europejskiej. Unia Europejska – Belgia Jako ciekawostkę można podać, iż Belgia ma największy wskaźnik urbanizacji (ilość ludzi mieszkająca w miastach spośród całej ludności państwa) na świecie, wynoszący aż 97%.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.