Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Azja > Tsunami – Sri Lanka

Tsunami – Sri Lanka

Sri Lanka jest krajem leżącym na terenie Azji Południowej, dokładniej na wyspie Cejlon oraz na paru pobliskich wyspach. Tsunami – Sri Lanka Jej powierzchnia całkowita wynosi 63,000 kilometrów kwadratowych, a ludność to aż 20 milionów osób.

Sri Lanka jest jednym z państw, które dostały najbardziej „po skórze” przy okazji Wielkiego Tsunami na Oceanie Indyjskim z 2004 roku. Ten wielki kataklizm zalał całe nabrzeże od strony wschodniej, powodując zniszczenia upraw (które najczęściej położone są na wschodniej stronie), zrównał z ziemią wiele turystycznych hoteli i cywilnych domostw. Do tej pory na Sri Lance sprawa tsunami i zniszczeń spowodowanych przez żywioł nie została rozwiązana – ciężko doliczyć się ile osób zginęło oraz dokładnie oszacować straty. Tsunami – Sri Lanka Z powodu kataklizmu zginęło na Sri Lance 38,195 osób i aż 25,000 jest zaginionych.

Mieszkańcy Sri Lanki trudnią się zazwyczaj rolnictwem i hodowlą zwierząt. Wielu z nich pracuje w rybołówstwie. Handel i przemysł wciąż są „na dorobku” i dopiero się rozwijają. Wyspa Cejlon jest jedną z niewielu na świecie, gdzie w takiej obfitości występują szlachetne kamienie. Tsunami – Sri Lanka To właśnie tutaj znaleziony został jeden z największych szafirów na świecie,  o nazwie „Błękitna Piękność Azji”. Wciąż możemy tutaj znaleźć wielu ludzi, którzy na własną rękę szukają w górach na wyspie szlachetnych kamieni i surowców.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.