Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Szwajcarski ser i czekolada

Szwajcarski ser i czekolada

Szwajcaria jest krajem leżącym w Europie Środkowo-Zachodniej. Szwajcarski ser i czekolada Pomimo swojego stosunkowo niewielkiego rozmiaru jest jednym z najbogatszych i najpiękniejszych państw na świecie. Zasobność ich skarbca  jest tak olbrzymia, że nie uznali za stosowne dołączenia do Unii Europejskiej – według analityków finansowych byliby na tym znacząco stratni.

To niewielkie państewko słynie z wielu rzeczy, znanych nam w Polsce. Kto nie słyszał o szwajcarskich zegarkach? Zegarki z prawdziwym sprężynowym mechanizmem są wszędzie na świecie rarytasem i ich ceny sięgają sum wręcz astronomicznych. Kto z nas nie słyszał o takich markach jak Rolex albo Tissot? Nie warto również zapominać o szwajcarskich serach – te smakują jedynie prawdziwym smakoszom tych specjałów. Wytrwane, spleśniałe sery podawane są za darmo w tamtejszych restauracjach – u nas trzeba za nie słono zapłacić.

A co ze szwajcarską czekoladą? Szwajcarski ser i czekolada Tylko tamtejsi cukiernicy potrafią wyrabiać czekoladę w sposób tak doskonały. Wykorzystują do tego najlepsze możliwe ziarna kakaowca. To właśnie tam można kupić czekoladę niemal perfekcyjną – 99,5% zawartości kakao mówi samo za siebie. U nas możemy jedynie spróbować namiastki tych specjałów, pod nazwą Lindt.

Ogólnoświatowy kryzys zdaje się obchodzić Szwajcarię szerokim łukiem. To przecież tutaj znajdują się banki słynące ze swoich olbrzymich bogactw. W niektórych skarbcach mieszczą się wielkie sumy, nietknięte już od ponad 200 lat. Szwajcarski ser i czekolada Właściciele banków nie mogą jednak ich stamtąd wybrać, ponieważ należą one w 100% do właściciela skrytki. Jaka jest szansa, że on albo ktoś z jego rodziny wciąż żyje?

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.