Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Szeleszczący język – Portugalia

Szeleszczący język – Portugalia

Portugalia jest drugim, mniejszym krajem znajdującym się na Półwyspie Iberyjskim. Szeleszczący język – Portugalia Z powodu zdecydowanie zimniejszego morza (a właściwie należałoby powiedzieć oceanu) niewielu ludzi wybiera ją jako miejsce swojego wakacyjnego urlopu. Czy aby na pewno słusznie?

Zdecydowanie nie! Portugalia może być rajem szczególnie dla ludzi lubiących ciszę, spokój i ładne, stare budowle. W ciągu całej historii tego kraju, nie doświadczył on wojen ani drastycznych rządów, więc większość jego zabytków pozostała w stanie naruszonym. Portugalia słynie z wysokich klifów na wybrzeżu, wręcz lodowatego i niebezpiecznego morza (sięga dziewiętnastu stopni w szczytowych momentach latem). Szeleszczący język – Portugalia Nie spotkałem jeszcze człowieka, który doświadczył mi kąpieli na portugalskim wybrzeżu – uniemożliwiały mu to nieprzystępne plaże i żeglarze portugalskie – tutejszy gatunek śmiercionośnej meduzy, która dosłownie jednym dotknięciem jest w stanie „powalić” dorosłego człowieka.

Portugalczycy charakterem i nastawieniem do życia nie różnią się zbytnio od Hiszpanów. Również olbrzymią miłością darzą piłkę nożna, na stadiony udają się całymi rodzinami. Tak samo jak ich wschodni sąsiedzi – uwielbiają po południu wypoczywać, nie lubią pracy i ogólnie są bardzo leniwi. Bardzo ciekawy jest również portugalski język. Można powiedzieć, że „szeleszczą” nawet bardziej niż Słowianie. Szeleszczący język – Portugalia W ich pisowni występuje mnóstwo trudnych do wymówienia słów, co ciekawe po portugalsku mówi się również w oddalonej o tysiące kilometrów Brazylii.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.