Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Polska > Starówka toruńska

Starówka toruńska

Toruń to jedno z miast, które są warte odwiedzenia. Starówka toruńska Nie jest wielkie, za to położone w pięknym miejscu, tuż nad brzegiem Wisły. Wielkie wrażenie robi już pierwsze spojrzenia na panoramę Starówki od strony rzeki. W pogodny dzień widać dobrze wszystkie średniowieczne budynki. Szczególnie dobrze prezentują się dachy kościołów.
Będąc w Toruniu nie wolno podziwiać Starego Miasta tylko jako panoramy. Starówka toruńska Trzeba wejść i dać się w ciągnąć pięknu budynku i imponującemu ratuszowi, który zajmuje centralne miejsce wyłożonego kostką brukową rynku. Ratusz posiada cztery bramy o imponujących rozmiarach, a do tego wieżę, która w pogodny dzień jest bardzo dobrym tarasem widokowym. Podobnie działa wieża w kościele świętego Jakuba, który jest największym kościołem w obrębie Starówki, chociaż nie jedynym.
Oczywiście zwiedzanie kościołów to nie wszystko co można robić w Toruniu. Starówka toruńska Na Starówce znajdują się ciekawe kluby, kawiarnie oraz sklepy z piernikami, czyli lokalnymi przysmakami toruńskimi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.