Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Afryka > Ropa naftowa w Katarze

Ropa naftowa w Katarze

Katar jest krajem leżącym we wschodniej części Półwyspu Arabskiego, nad Zatoką Perską. Ropa naftowa w Katarze Jest państwem, które śmiało można określić epitetem „malutki” – ma przecież tylko 11,000 kilometrów kwadratowych powierzchni, a mieszka tam dwa miliony osób.

Katar jest uważany za jedno z najszybciej rozwijających się państw świata. Ledwie 50 lat temu nie było tam nic prócz pustyni – obecnie stolica kraju, Ad-Dauha, ma najwyższą średnią wysokość budynków ze wszystkich miast świata. Katar należy do OPEC, co oznacza, że jest jednym z krajów eksportujących ropę naftową na szeroką skalę. Ropa naftowa w Katarze Zapach petrodolarów czuć od razu po wyjściu z samolotu na tutejszym lotnisku.

Z Kataru pochodzą tak zwani szejkowie – osoby pochodzące z katarskich rodzin szlacheckich. Charakteryzują się oni tym, że ich majątek jest właściwie niemożliwy do obliczenia. Nie są znani również ze skąpstwa – wręcz przeciwnie, chętnie wspierają wszelakie organizacje charytatywne.  Ich zamiłowaniem są szczególnie kluby sportowe – szejkowie bardzo często kupują kluby piłkarskie, by potem inwestować w nie całe kupy pieniędzy. Starają się piłkarski zespół wywindować do góry, doprowadzić do sukcesu poprzez podwyższanie pensji i kupno nowych gwiazd futbolu. Ropa naftowa w Katarze Z racji ich kompletnej niewiedzy o tej dyscyplinie sportowej, często ponoszą oni niespodziewane porażki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.