Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Azja > Przeciwieństwo Północnej – Korea południowa

Przeciwieństwo Północnej – Korea południowa

Korea Południowa jest krajem położonym na kontynencie Azjatyckim, na półwyspie koreańskim, w jego południowej części. Przeciwieństwo Północnej – Korea południowa Powstało zaraz po drugiej wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA. Kraj ten z pewnością nie należy do największych, z powierzchnią niemal 100,000 kilometrów kwadratowych. Zamieszkuje je jednak aż 50,000,000 osób, co tworzy niewiarygodną gęstość na kilometr kwadratowy, wynoszącą aż 500 osób.
Korea Południowa znana jest przede wszystkim ze swojego konfliktu z ich północnym sąsiadem. Rości sobie ona bowiem prawa do całego półwyspu koreańskiego. W regionie jest to jedyny kraj z kapitalistycznym systemem gospodarczym. Przeciwieństwo Północnej – Korea południowa Jej stolica, Seul, uważany jest za jedno z największych aglomeracji na świecie.

Korea Południowa to kraj wyżynno-górzysty. Utrzymuje się przede wszystkim z produkcji wysokiej klasy sprzętu multimedialnego, takiego jak telewizory, telefony komórkowe czy sprzęt AGD. Zdecydowanie jednak znani są produkcji świetnych szkieł – mowa tutaj o aparatach fotograficznych i obiektywach do nich. Dodatkowo, bardzo dużą rolę odgrywa wydobycie węgla z tamtejszych kopalni. Eksportują go głównie do Japonii i Stanów Zjednoczonych. Najważniejszą zaś rolę w wyżywieniu ludności odgrywa na terenie Korei rybołówstwo. Aż 50% z ogólnych zasobów soi na świecie pochodzi właśnie z terenów Korei Południowej. Przeciwieństwo Północnej – Korea południowa Soja jest tutaj głównym elementem rolniczym.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.