Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Azja > Przeciwieństwo Korei Południowej

Przeciwieństwo Korei Południowej

Korea Północna jest krajem leżącym w Azji Wschodniej, na półwyspie koreańskim, w jego północnej części. Przeciwieństwo Korei Południowej Z pewnością nie uchodzi za duże państwo, z powierzchnią nie przekraczającą 120,000 kilometrów kwadratowych. Pomimo większej powierzchni niż u południowego sąsiad, ludność nie przekracza 22,5 miliona osób.

Korea Północna jest ostatnim krajem na świecie, w którym wciąż ostał się komunizm w najczystszej jego postaci. Jest komunistycznym państwem totalitarnym, choć, według konstytucji jest to republika socjalistyczna. Przeciwieństwo Korei Południowej Władza w tym kraju należy tylko do jednej osoby, dyktatora, w tym momencie jest nim Kim Ir Sen. Kraj ten powstał dopiero po drugiej wojnie światowej, na terenach zajętych przez Związek Radziecki.

Wiedza, którą dysponujemy na temat sytuacji wewnętrznej kraju jest bardzo nikła. Wszystko z powodu zamkniętych granic i braku kontaktu z mieszkańcami. Według wielu ludzi, wciąż istnieją tu mordercze obozy pracy i koncentracyjne. Ludzie zsyłani są tutaj bez większego pretekstu, a morderstwa przez brutalną policję popełniane są nawet na ulicach. Społeczeństwo Korei Północnej nie dysponuje internetem, nie przekazywane są jej również informacje ze świata. Przeciwieństwo Korei Południowej Z tego powodu żyją w przekonaniu, że to właśnie pozostałe kraje świata są zacofane, a Korea swoją sytuację w kraju zawdzięcza jedynie wspaniałemu dyktatorowi i jego polityce wewnętrznej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.