Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Azja > Prawdziwy kraj wyspiarski

Prawdziwy kraj wyspiarski

Filipiny są krajem położonym w południowo-wschodniej Azji, na archipelagu filipińskim na Oceanie Spokojnym. Prawdziwy kraj wyspiarski Jest to państwo o łącznej wielkości niemal identycznej, jak Polska – 300,000 kilometrów kwadratowych. Zamieszkuje je jednak o wiele więcej ludzi, aż 92 miliony osób, co stawia je w pierwszej piętnastce najbardziej zaludnionych państw świata.

Filipiny przez wielu określane są turystycznym rajem – to właśnie tutaj znajdują się wysepki z nieskazitelnie białym piaskiem, lazurową taflą wody i wiklinowymi parasolami, które tak często widzimy na zdjęciach w gazetach bądź sieci. Prawdziwy kraj wyspiarski Naprawdę można tu przyjechać i przez chwilę poczuć się jak w raju – niestety ceny lotniczych połączeń i hoteli stylizowanych na chaty tubylców są astronomiczne. Zresztą, po tsunami sprzed paru lat, które Filipiny dotkliwie odczuły, ich turystyka znacznie straciła na wartości.

Jako ciekawostkę można podać, że na tych parudziesięciu wyspach mówi się aż w 171 językach, jednak językami urzędowymi są tylko filipiński i angielski. Stolicą kraju jest piękna Manila, która swoim wyglądem przypomina średniej wielkości miasta ze Stanów Zjednoczonych. Mieszkańcy Filipin ostatnio zakochali się w ich nowym sporcie narodowym – boksie. Prawdziwy kraj wyspiarski Ich narodowa ikona Manny Pacquaio otrzymał ostatnio z rąk prezydenta Beningo Aquino III order, w nagrodę za rozsławienie państwa na świecie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.