Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Praskie sekrety

Praskie sekrety

O Pradze czeskiej z powodzeniem można pisać kryminały. Praskie sekrety Nie jest to miasto mroczne i niebezpieczne, lecz fascynujące i od lat, a nawet wieków pobudzające do pytania: jakie sekrety kryje. Stało się bohaterem wielu powieści oraz opowiadań i to nie tylko rodzimych twórców czeskich.
Dzięki swojemu urokowi nawet wycieczki turystyczne odbywają się pod hasłem „poznaj sekrety Pragi”. Można o nich posłuchać od przewodnika lub próbować odkryć samodzielnie. Kryją się one w mostach, których jest wiele w mieście, jak również w kamienicach, które tworzą Stare Miasto. Warto przyglądać się im, żeby odkryć coś nowego, niespotykanego. Praskie sekrety Wiele jest legend, który mówią, że na cmentarzach lub w grobowcach znanych ludzi ukryto klejnoty, poszukiwane jeszcze za czasów II wojny światowej.
Większość opowieści to legendy, jednak miło ich posłuchać, niekoniecznie wędrując nocą na cmentarz, żeby przeszukiwać groby. Praskie sekrety Poza tym warto zatapiać się w praskie uliczki, które kryją w sobie również nowoczesne sekrety, w tym hotele znajdujące się w starych klasztorach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.