Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Cuda natury > Polana Chochołowska

Polana Chochołowska

Warto docenić to, co jest na terenie własnego kraju i nie tylko docenić, ale również zobaczyć. Polana Chochołowska Jednym z wartych obejrzenia miejsce jest Polana Chochołowska. Funkcjonowała ona przez długie lata nie tylko jako miejsce wypasu owiec oraz krów, ale również jako miejsce wypadowe dla przemytników, kłusowników, taterników, którzy zatrzymywali się tu na chwilę przed dalszą częścią wędrówki.
Obecnie trochę się zmieniło, jednak turyści, którzy docierają na polanę nadal mogą zobaczyć szałasy, a także bufet góralski oraz schronisko. Polana Chochołowska W czasie ciepłych miesięcy nadal są tu pasione owce, co także jest ciekawym widokiem. Zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy nie mają okazji oglądać zwierząt wchodzących w skład gospodarstwa domowego. Zimą Polana Chochołowska zmienia swój wygląd i staje się stokiem narciarskim, który jest bardzo chętnie uczęszczany.
Jest to jeden z ulubionych punktów wszystkich narciarzy, którzy nie przepadają za wakacjami w czasie letnim, lecz z chęcią zaszywają się w Tatrach gdy spadnie śnieg. Polana Chochołowska Ciekawostką jest również kapliczka, która stoi na polanie, zbudowana całkowicie w góralskim stylu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.