Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Muzea i skanseny > Piernikowe smakołyki

Piernikowe smakołyki

Toruń słynie z różnych rzeczy – z pięknej Starówki, Ratusza, uniwersytetu oraz słodkich łakoci, czyli pierników. Piernikowe smakołyki Znane są one w mieście od wielu wieków i stały się jego symbolem jadanym zarówno na święta, jak i w dni powszednie. Być w Toruniu na wycieczce i nie przywieźć przynajmniej jednego opakowania – to niedopuszczalne. W mieście, na Starym Rynku jest kilka sklepów, w których można zakupić smakołyki, lecz jeszcze lepsze jest przywiezienie własnoręcznie upieczonych. Można to zrobić odwiedzając Muzeum piernika, które funkcjonuje w Toruniu od kilku lat. Piernikowe smakołyki Jest przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
W muzeum można zapoznać się z historią wypieku piernika toruńskiego, który kiedyś wyglądał zupełnie inaczej i zaczyn na niego wyrabiano od narodzin dziewczynki po jej zamążpójście, aż do czasów obecnych, kiedy są małe i bardzo różnorodne.
Największą atrakcją muzeum, poza historiami jest właśnie wypiekanie niedużych pierników z różnych foremek. Piernikowe smakołyki Koń, karoca, mieszczanie, fasada kościoła, można wybrać jedną z nich i rozpocząć wypiekanie pod okiem pracowników przebranych w stroje z epoki największego rozkwitu Torunia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.