Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Pozostałe > Piekielne zimno – Grenlandia

Piekielne zimno – Grenlandia

Grenlandia jest krajem leżącym w Ameryce Północnej, jest tym samym uważana za największą wyspę świata. Piekielne zimno – Grenlandia Jest to teren ponad miliona kilometrów kwadratowych skuty lodem i olbrzymim zimnem. Chociaż sama wyspa na kole podbiegunowym nie leży, próżno szukać tam specjalnej flory lub fauny.
Sama Grenlandia jest zależna od Królestwa Danii – leżącego prawie 10000 kilometrów od wyspy! Kiedy duńskie statki przypłynęły do grenlandzkich wybrzeży (od strony południowej są przez krótki okres zalesione i stosunkowo ciepłe), ówczesny król stwierdził, że przypiszę całą wyspę do swojego królestwa. Kiedy zaś kolonie jedna po drugiej upadały, nie znalazł się nikt kto chciałby, aby Grenlandia stała się jednym niepodległym państwem.
Obecnie wyspa zamieszkiwana jest przez prawie 50,000 osób. Piekielne zimno – Grenlandia Pomimo tego, że językiem urzędowym jest tutaj jedynie duński, nazwy miast są, delikatnie mówiąc, trudne do wymówienia. Miast jest zaledwie parę, wszystkie leżą wzdłuż południowego krańca wyspy, a połączone są dwiema szerokimi drogami. Większość mieszkańców to rodowici Duńczycy, którzy przyjechali tutaj w poszukiwaniu pracy i przygody, jednak zdarzają się również Innuci – rdzenni mieszkańcy Grenlandia.
Duńskim sportem narodowym niewątpliwie jest piłka ręczna. Za ciekawostkę można podać to, że wyspa Grenlandia ma swoją własną drużynę właśnie piłki ręcznej. Piekielne zimno – Grenlandia Nie są nawet tacy słabi – wystąpili między innymi na mistrzostwach świata w Niemczech w 2007 roku, gdzie musieli przebrnąć przez mozolny turniej kwalifikacyjny i pokonać takie ekipy, jak chociażby Belgia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.