Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Pozostałe > Niech żyje wolność!

Niech żyje wolność!

Holandia jest krajem leżącym w zachodniej Europie. Niech żyje wolność! Wielkością swojego terytorium nie przewyższa naszego przeciętnego województwa, jednakże przez olbrzymie zaludnienie liczbą ludności niemal przekracza połowę mieszkańców Polski. Holandia jest miejscem, gdzie spotykają się różne rasy – poza samymi Niderlandami możemy zobaczyć tutaj również wielu muzułmanów, czarnoskórych, a nawet Azjatów!

Pewnie nie pomylę się, jeśli powiem, że Holandia jest najbardziej liberalnym krajem na świecie. Dozwolone są tutaj niewielkie ilości lekkich narkotyków do własnego użytku, dozwolona jest prostytucja, palenie papierosów w miejscach publicznych, eutanazja, aborcja i śluby homoseksualne. Niech żyje wolność! Właśnie tym Holandia zaskarbiła sobie rzeszę fanów na całym świecie, którzy chętnie przyjeżdżają do państwa Niderlandów, aby zasmakować w tutejszej wolności.

Sami Holendrzy pod wieloma względami przypominają Niemców. Również lubią napić się piwa (chociaż go nie produkują), dobrze zjeść, są dokładni i punktualni. Jako ciekawostkę można podać, że nazwa tego kraju oznacza nisko położony ląd. Trudno się temu dziwić – cała Holandia to teren nizinny, a jego spora część znajduje się poniżej poziomu morza. Mieszkańcy tej właśnie części bardzo dobrze wykorzystują warunki terenowe, tworząc poldery. Poldery to sztuczne zbiorniki wodne służący do nawadniania upraw i napędzenia młynów i elektrowni wodnych. Nie zmienia to jednak faktu, że w obliczu topniejących lodowców i powiększającego się poziomu oceanów, Holandia jest po prostu skazana na zalanie. Niech żyje wolność! Dzięki licznym naukowym symulacjom wiemy, że ten kraj w ciągu następnych 40 lat zostanie zalany w 60% – już w tym momencie co bogatsi Holendrzy wykupują sobie działki pod budowę domów w Alpach lub przenoszą się na nieco wyższe regiony Holandii.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.