Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Afryka > Największa gospodarka na kontynencie – RPA

Największa gospodarka na kontynencie – RPA

Republika Południowej Afryki to kraj leżący na południowym krańcu Afryki. Największa gospodarka na kontynencie – RPA Jest najdalej wysuniętym na południe krajem na tym kontynencie. Z olbrzymią powierzchnią ponad 1,25 miliona kilometrów kwadratowych zajmuje 25. miejsce na świecie. Zamieszkiwany jest przez równo 50 milionów mieszkańców.
O Republice Południowej Afryki słyszeliśmy ostatnio sporo przy okazji organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej przez ten kraj. Dowiedzieliśmy się, że RPA jest najlepiej rozwiniętym krajem na tym kontynencie. Ma stosunkowo dobrą sieć dróg, uczciwy rząd, który potrafi poradzić sobie z licznymi suszami odwiedzającymi to państwo. Dość częstym widokiem są tutaj biali mieszkańcy, którzy często pracują w urzędach lub zajmują się medycyną. Największa gospodarka na kontynencie – RPA
RPA jako kraj afrykański jest stosunkowo zimny. Zwłaszcza zimą na całym terytorium dni bywają bardzo chłodne z częstym deszczem. W wysokich górach zawsze zalega śnieg. Istnieją tutaj pustynie z racji olbrzymiego wiatru z gór. Latem temperatury dochodzą maksymalnie do trzydziestu stopni Celsjusza i to jedynie na niskich wysokościach nad poziomem morza. Największa gospodarka na kontynencie – RPA Mieszkańcy Republiki Południowej Afryki mają bardzo wysoki wskaźnik urbanizacji, oznacza to, że żyją głównie w większych miastach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.