Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Ameryka > Najważniejsze państwo świata – USA

Najważniejsze państwo świata – USA

Stany Zjednoczone Ameryki są obecnie najważniejszym, najlepiej rozwiniętym gospodarczo i militarnie krajem świata. Najważniejsze państwo świata – USA Nie ulega to żadnej wątpliwości, kiedy tylko udamy się do tego bijącego po oczach przepychem kraju.
Większość z nas, kiedy słyszy nazwę USA, myśli o Nowym Jorku. Trudno się dziwić, panoramę Manhattanu i Mostu Brooklyńskiego kojarzy wielu Polaków. W samym Nowym Jorku znajduje się Empire State Building, wieżowiec prawie stuletni, a wciąż jeden z największych na świecie. Podróż na górę z pewnością jest bardzo ciekawy, a widok stamtąd – wprost niezapomniany. Spacerując po Big Apple w oczy rzuca nam się olbrzymia ilość ludzi spieszących się do pracy, korki, drogie sklepy, a także wszechobecna miłość do koszykówki.
Innym, równie ciekawym miejscem jest Biały Dom. Najważniejsze państwo świata – USA To właśnie tutaj, w Waszyngtonie, mieszka i pracuje Barack Obama – głowa tego potężnego kraju. Stąd właśnie wydawane są rozkazy i rady, mające wpływ na cały świat. Wcześniej w Białym Domu mieszkali niemal wszyscy dotychczasowi prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki, od George’a Washingtona począwszy, na właśnie Baracku Obamie skończywszy. To właśnie tutaj drzemie cała historia tego młodziutkiego, ale jakże potężnego państwa. Najważniejsze państwo świata – USA Stany Zjednoczone jako państwo zaczęły istnieć przecież dopiero w roku 1776, czyli na długo po powstaniu niemal wszystkich krajów europejskich.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.