Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Najmniejsze państwo Europy – Watykan

Najmniejsze państwo Europy – Watykan

Watykan jest najmniejszym państwem w Europie, jednak spełnia niezwykle ważną rolę. Najmniejsze państwo Europy – Watykan To tutaj mieszka papież, głowa kościoła katolickiego. Pomimo swojej niewielkiej wielkości, jest corocznie odwiedzany przez miliony turystów, nie tylko chrześcijan. Obrazy z legendarnego Placu Świętego Piotra możemy codziennie obserwować w telewizji.

Samo państwo jest malutką enklawą na terenie Włoch, dokładniej Rzymu. Na co dzień mieszkają tutaj jedynie duchowni i zakonnicy, mowa tutaj dokładnie o kardynałach. Watykan jest jednym z najlepiej strzeżonych miejsc na świecie, na każdym rogu ulicy natkniemy się na kamery, włoską carabinieri oraz Gwardię Szwajcarską. Najmniejsze państwo Europy – Watykan Niemal niemożliwym jest zwiedzić tutejsze świątynie, oczywiście poza samą bazyliką.

Kopuła Bazyliki św. Piotra jest największym dachem katolickich świątyń. Po niej, na drugim miejscu, znajduje się dopiero bazylika św. Pawła w Londynie. Wewnątrz kościoła możemy obserwować wspaniałe malowidła, w większości malowane ręką Michała Anioła. Przedstawiają one zazwyczaj sceny z życia Jezusa Chrystusa, ściśle nawiązują również do istnienia istoty boskiej. Niestety, obrazy te szybko niszczeją i wymagają kosztownej renowacji. Niemniej jednak, z pewnością są to jedne z najpiękniejszych malowideł, jakie kiedykolwiek stworzono.

Znajduje się tutaj również grób jedynego polskiego papieża – Najmniejsze państwo Europy – Watykan Jana Pawła II, przez co na pielgrzymki do Watykanu udaje się wielu naszych rodaków.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.