Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Muzea i skanseny > Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu

Znajdujące się w Gdańsku Muzeum Bursztynu nie jest tak wiekowe jak niektóre muzea, jednak nie oznacza to, że nie jest warte zobaczenia. Muzeum Bursztynu Będąc w Gdańsku warto poświęcić trochę czasu na jego zwiedzanie, zwłaszcza że znajduje się na Starym Rynku, który jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki.
Muzeum liczy sobie dopiero 15 lat, jednak już odwiedziło go wielu zadowolonych turystów. W końcu bursztyn nie jest obcy nikomu i każdy zdaje sobie sprawę, że ten cenny produkt był kiedyś jednym z ważnych bogactw polski. Muzeum Bursztynu Służył do handlu i do ozdoby, i właśnie pod tak różnorodnymi aspektami jest on pokazywany w muzeum.
Ekspozycja pozwala zobaczyć jaka była historia bursztynu, jak go obrabiano tworząc niezwykłe dzieła sztuki, np. ołtarze, które wykonane są nawet z kilku ton bursztynu. Jak również jak był wykorzystany w handlu i w leczeniu. Nawet teraz korzysta się z nalewki bursztynowej. Muzeum Bursztynu Dzięki takiemu zwiedzaniu dalsza wycieczka po mieście, połączona z oglądaniem ozdób na stoiskach, nabierze zupełnie innego wymiaru.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.