Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Najciekawsze atrakcje > Mont Saint Michele

Mont Saint Michele

Francja to nie tylko Paryż. Mont Saint Michele To również inne miejsce, które co roku decyduje się odwiedzić aż 3 miliony turystów. Jednak warto, ponieważ jest to miejsce, które wygląda niesamowicie i zadziwiająco – Mont Saint Michele.
Jest to wyspa, znajdująca się w Normandii, którą oplatają wody morskie cofające się i przypływające, w zależności od pory dnia. Zarówno w czasie przypływu, jak i odpływu jest to zachwycające miejsce do podziwiania z bliska i z daleka.
Mont Saint Michele Całe miasto znajdujące się na wyspie jest pomnikiem historii, a jego nazwa wzięła się od znajdującego się na wyspie sanktuarium Michała Archanioła. Jest ono zachwycające tak samo, jak wszystkie inne budynki, które można zobaczyć na wyspie. W sposób doskonały przenoszą one każdego turystę w czasy średniowiecza, kiedy po uliczkach wędrowali mnisi, księża, zakonnice, kiedy rozlegały się wokół kościelne pieśni.
Mont Saint Michele Na pamiątkę pobytu można przywieźć sobie niewielki posążek wysepki lub monetę ozdobną, na której znajduje się podobizna wyspy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.