Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Pozostałe > Miejsce wypoczynku

Miejsce wypoczynku

Łotwa jest krajem leżącym w Europie Północno-Wschodniej, jest jednym z krajów nadbałtyckich. Miejsce wypoczynku Państwo to z powierzchnią dokładnie 65,000 kilometrów kwadratowych nie wyróżnia się spośród innych w regionie. Zamieszkuje je jedynie 2 miliony ludzi, jednak niemal 30% z nich to Rosjanie, nie znający niemalże słowa po łotewsku.

Łotwa niepodległość uzyskała dopiero po rozpadzie dawnego Związku Radzieckiego, a dokładniej pod koniec 1991 roku. W tym momencie jest członkiem NATO i ONZ, a 1 maja 2004 razem z Polską dołączyła do Unii Europejskiej. Obecnie aż 2,2% społeczności stanowią Polacy, którzy po drugiej wojnie światowej uniknęli wysiedlenia.

Do 2008 roku gospodarka łotewska była jedną z najszybciej rozwijających się w całej Unii Europejskiej. Miejsce wypoczynku Obecnie kraj nawiedził jednak głęboki kryzys finansowy, zbankrutował jeden z najważniejszych banków w państwie i ograniczył wypłaty z kont. Rząd łotewski szacuje łączny spadek produktu krajowego brutto przez ostatnie trzy lata o aż 18%. W tym momencie Łotwa jest państwem, które bardzo mocno odczuło straty związane z kryzysem finansowym na świecie.

Na Łotwie znajduje się wiele jezior, które mogą służyć za liczne ośrodki wypoczynkowe. Miejsce wypoczynku Dodatkowo stolica Łotwy, Ryga, uważana jest za jedną z najpiękniejszych europejskich stolic i jest odwiedzana corocznie przez tabuny turystów. Znajdują się chociażby tutaj stare, piękne cerkwie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.