Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Ameryka > Mexico City – Meksyk

Mexico City – Meksyk

Meksyk jest dość dużym krajem, leżącym w Ameryce Środkowej, dokładnie na granicy między Amerykami Północną a Południową. Mexico City – Meksyk Samo państwo liczy sobie równiutko 115 milionów osób, jednak łączna liczba osób pochodzenia meksykańskiego jest ponad dwa razy większa.

Ten kraj jest jednym z najgorętszych na świecie, przez co połowa z jego dwóch milionów kilometrów kwadratowych w ogóle nie nadaje się do zamieszkania. Prawie 20% mieszkańców Meksyku mieszka w jego stolicy – Mexico City. Mexico City – Meksyk Mexico City jest jednym z najgęściej zaludnionych miast na świecie, przez co tworzy niespotykany nigdzie indziej klimat. Poza tym, jest również jednym z najbardziej zanieczyszczonych obszarów na świecie. 25 milionów ludzi wydziela trujące gazy, przez co nad miastem zawsze unosi się olbrzymia chmura smogu.

A co do mieszkańców, to chodzą o nich różne pogłoski. Meksykanów uważa się za ludzi agresywnych, materialistów, wręcz przepełnionych nienawiścią. Statystyki policyjne tylko to potwierdzają – poziom przestępczości w samym Mexico City jest zastraszający. Jednak ludzi, którzy do Meksyku się wybiorą, uważają inaczej. Wśród turystycznej opinii przyjęło się, że Meksykanie to ludzie leniwi, nieszkodliwy, lubiący mocny alkohol. Mexico City – Meksyk Ludzie wypowiadający się na ich temat pod jednym względem są zgodni – oni z pewnością nie są ani trochę gościnni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.