Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Zamki Europy > Majestatyczny Wersal

Majestatyczny Wersal

Wśród miejsc, które trzeba obowiązkowo zwiedzić, decydując się na wycieczkę po europejskich zamkach jest Wersal. Majestatyczny Wersal Jeden z najbardziej znanych i podziwianych budynków na świecie, którego historia nierozerwalnie już związana jest z Francją oraz jednym z jej największych królów – Ludwikiem XIV.
Wersal, a dokładniej pałac wersalski to kompleks licznych budynków tworzących piękną, królewską siedzibę oraz ogrody, które również budzą zachwyt odwiedzających. Już sam budynek pałacu robi wrażenie swoim ogromem, górującym nad turystami, jednak to wejście do środka i zwiedzanie komnat pozwala na zobaczenie w jakim przepychu żyli przez pewien czas królowie Francji. Majestatyczny Wersal Ogromne wrażenie na turystach robi przede wszystkim Galeria Zwierciadlana, której ściany są pokryte lustrami. Dzięki temu robi się ona dwa razy większa. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na liczne malowidła pokrywające nie tylko ściany, ale również sufity pałacu.
Majestatyczny Wersal Gdy przejdzie się już po wszystkich komnatach dostępnych do zwiedzania można udać się do pobliskiego Petit Trianon, w którym czas spędzała Maria Antonina. Źródło: http://mojpodroznik.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.