Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Afryka > Lasy równikowe – Boliwia

Lasy równikowe – Boliwia

Boliwia jest krajem leżącym w centralnej części Ameryki Południowej. Lasy równikowe – Boliwia Jest niemal trzy razy większe od Polski, ponieważ liczy sobie ponad milion kilometrów kwadratowych. Pomimo tego, jest od Polski trzy razy mniejsze ludnościowo. Pomimo swojej wielkości nie posiada otwartego dostępu do morza.
W Boliwii panuje klimat podrównikowy. Cechuje się on olbrzymią roczną sumą opadów oraz wysokimi temperaturami. Oznacza to, że niemal połowę tego olbrzymiego kraju zajmują mokre lasy równikowe, przypominające dżunglę. Istnienie lasów równikowych gwarantuje wielkie zróżnicowanie flory i fauny. Na terenie Boliwii możemy spotkać takie zwierzęta jak kapibary, pumy, kajmany i tapiry, rzadko spotykane w większości państw Ameryki Południowej. Lasy równikowe – Boliwia
Boliwia jest krajem, w którym mówi się największą ilością języków. Głównym mową, z racji swojego położenia, jest rzecz jasna hiszpański. Jednak poza hiszpańskim w użyciu jest tutaj również trzydzieści sześć innych, odrębnych języków. Interesujące jest również posiadanie dwóch stolic. W Boliwii stolicami formalnymi (konstytucyjnymi) a praktycznymi są dwa różne miasta. Mowa tutaj oczywiście o La Paz i Sucre.
Boliwia jest środowiskiem religii mormońskiej. Mormoni stanowią tutaj aż 3% społeczeństwa, co stanowi największy wskaźnik na świecie. Lasy równikowe – Boliwia Kraj ogólnie wyznaje jednak religię katolicką, podobnie jak zdecydowana większość innych państw z terytorium Ameryki Południowej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.