Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Pozostałe > Księstwo Liechtenstein

Księstwo Liechtenstein

Liechtenstein jest krajem leżącym w środkowej Europie, i jest jednym z najmniejszych i najmniej zaludnionych państw nie tylko na naszym kontynencie, ale na całym świecie. Księstwo Liechtenstein Jest wielkości średniej wielkości polskiego miasta, a liczy sobie jedynie koło 30,000 ludzi. Leży na paśmie górskim, pomiędzy Austrią a Szwajcarią.

Liechtenstein jest państwem, jeśli można to tak nazwać, „dziwnym”. Tutejszym językiem urzędowym jest niemiecki, chociaż sam kraj nawet z Niemcami nie dzieli granicy. Jest również ostatnią monarchią w Europie (tutaj panuje tylko książę). Interesy zagraniczne Liechtensteinu prowadzi Szwajcaria, tak samo jednostką monetarną jest frank szwajcarski. To księstwo, pomimo swojej niewielkiej wielkości jest krajem bardzo bogatym i posiada jedno z największych PKB na głowę na świecie. Księstwo Liechtenstein Jest to również jedyne państwo w Europie, w którym demokracja nie istnieje, a władzę absolutną ma książę. Władcą Liechtensteinu w tym momencie jest Hans-Adam II.

W samym kraju nie znajduje się zbyt wiele zabytków – jego mieszkańcy stawiają na nowoczesność przy budowie nowych budynków. Zresztą znajduje się tutaj tylko jedna droga, pełniąca rolę autostrady, trzy kościoły i jedna stacja kolejowa. Liechtenstein leży w wysokich górach, przez co zimą sprzyja uprawianiu narciarstwa i innych sportów zimowych. Jednak z racji zasobów skarbca i uwielbieniu ciszy i spokoju przez mieszkańców księstwa, sama turystyka nie jest prowadzona. Księstwo Liechtenstein Niemal niemożliwy jest urlop w Liechtensteinie – aby zarezerwować sobie miejsce w jednym z dwóch hoteli trzeba stanąć w długiej kolejce i mieć naprawdę gruby portfel.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.