Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Zamki > Książ

Książ

Jedną z najciekawszych i najpiękniejszych wycieczek turystycznych jaką można sobie zrobić, jest wycieczka do zamku Książ. Książ Jest to zabytek niezwykły, piękny i mający w sobie wiele tajemnic. Przez wiele lat, aż do początku II wojny światowej należał do pruskiej rodziny książęcej o nazwisku Hochberg. Chociaż rodzina miała długą tradycję osobą, która jest znana wszystkim i niezmiennie kojarzona z Książem była księżna Daisy.
W zamku znajduje się obecnie muzeum, które można zwiedzać i podziwiać. Przewodnicy prowadzą odwiedzających po licznych komnatach, których wystrój zachwyca. Książ Jest niezwykle bogaty i pozawala wyobrażać sobie jak mieszkali w nich książęta i księżniczki oraz jak odwiedzali je sławni goście. Nie tylko inni książęta, ale nawet sam cesarz.
Przez pewien czas Książ podupadał, jednak po remoncie znów cieszy oczy i góruje nad Wałbrzychem w pobliżu którego się znajduje. Książ Odwiedzając Książ trzeba koniecznie odwiedzić również pałacowe ogrody i wysłuchać tam opowieści o perłach księżnej, które zostały ukryte i nikt nie wie gdzie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.