Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Afryka > Kraju Głodu i Wojen – Somalia

Kraju Głodu i Wojen – Somalia

Somalia jest krajem położonym w północno-wschodniej części Afryki na półwyspie somalijskim. Kraju Głodu i Wojen – Somalia Jest to państwo dwukrotnie większe od Polski, o pełnej powierzchni 637,000 kilometrów kwadratowych, a zamieszkane przez nieco ponad trzynaście milionów mieszkańców.
Somalia, już czwarty rok z rzędu, zajęła w międzynarodowym rankingu pierwsze miejsce pod względem najtrudniejszych warunków do życia. Jest również uważana za najbardziej skorumpowany kraj na świecie. Od 1991 ogarnięty jest tragiczną w skutkach wojną domową. Kraj ten jest w stanie faktycznego rozpadu. Rząd utracił już swoje wpływy na niemal całym terytorium kraju, kontroluje wciąż niewielkie jego skrawki. Kraju Głodu i Wojen – Somalia W państwie panuje bezprawie, a potężne tereny są poza władzą jakiegokolwiek rządu.
Jednak największym problemem Somalii jest głód. Rząd somalijski ogłosił w lipcu zeszłego roku klęskę głodu, spowodowaną wojną domową, długotrwałą suszą i plagą szarańczy. Pochłonęła ona do tej pory już ponad 20,000 osób, a zagrożeni śmiercią z niedożywienia jest prawie dwanaście milionów osób. Padające deszcze są jedynie w południowej części kraju, są one jednak stosunkowo łagodne i krótkotrwałe. Obecnie ludność czerpie wodę z prawie wysuszonych, zakażonych rzek i jezior, jeszcze bardziej osłabiając swój ogólny stan zdrowia. Przez kraj przechodzi obecnie coraz więcej chorób i zaraz, pustosząc kolejne miasta. Kraju Głodu i Wojen – Somalia Na tę chwilę jednak nie jest szykowana żadna pomoc dla poszkodowanych w klęsce głodu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.