Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Kraj tysiąca jezior – Finlandia

Kraj tysiąca jezior – Finlandia

Finlandia – kraj kojarzony przez nas głównie z jeziorami, wszechobecnym zimnem i wódką. A co warto zobaczyć wybierając Finlandii? Kraj tysiąca jezior – Finlandia Stolicą tego kraju są Helsinki i są jedną z najpiękniejszych stolic europejskich. Jeśli wybieramy się do popularnego „Kraju Tysiąca Jezior” to właśnie Helsinki powinny być naszym przystankiem numer jeden.

Pierwszym zabytkiem, który powinniśmy zobaczyć jest Katedra znajdująca się na Placu Senackim. Kościół został ukończony w 1850 roku (wówczas Finlandia była pod panowaniem rosyjskim). Co ciekawe, katedra ma charakter nie tylko modlitewny, jest również miejscem organizacji różnego typu koncertów. Jest odwiedzany co roku przez 350,000 ludzi.

Innym fascynującym zabytkiem jest Soumenlinna. Jest to olbrzymia morska twierdza, położona na sześciu wyspach. Jej zadaniem była obrona miasta od strony morza. Kraj tysiąca jezior – Finlandia Wybudowana została szwedzkimi rękoma i walory militarne przestała pełnić już dawno temu. Obecnie ma charakter rekreacyjny, znajduje się tam wiele kawiarni i restauracji dla turystów. Jest to również zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Innym walorem turystycznym Finlandii są malownicze jeziora. Szczególnie interesującym zjawiskiem jest występowanie tzw. białych nocy. Kraj tysiąca jezior – Finlandia Zbiorniki wodne zajmują prawie 10% powierzchni kraju i znajduje się przy nich wiele kurortów turystycznych, jednym z najbardziej znanych jest Lahti – olbrzymi ośrodek sportowy, gdzie odbywają się między innymi konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.