Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Kraj piwa i solidności – Niemcy

Kraj piwa i solidności – Niemcy

Niemcy kojarzymy głównie z drugą wojną światową i piłkarską reprezentacją. Kraj piwa i solidności – Niemcy Tak naprawdę nasi zachodni sąsiedzi to kraj pełen prześlicznych zamków, mostów i protestanckich kościołów. Zdecydowanie warto wybrać się do Bawarii, spróbować miejscowych serów i piwa.

Malowniczy zamek Neuschweinstein przywodzi na myśl budynek Disneya. Król Ludwik II Bawarski zbudował zamek doskonały. Jest drugą najczęściej odwiedzaną budowlą w Europie. Jest dopieszczony pod każdym względem, kolejne komnaty i przejścia po oczach biją przepychem i wykonaniem. W prawie każdym pomieszczenie znajdują się malowidła, wykańczane przez najlepszych ówcześnie niemieckich malarzy. Kraj piwa i solidności – Niemcy Jeśli wybieramy się w niemieckie góry albo przejazdem do Włoch, zamek Neuschweinstein powinien być obowiązkowym punktem naszej wycieczki.

Będąc w Niemczech, nie można zapomnieć o Bramie Brandenburskiej, znajdującej się w Berlinie. Bardzo blisko Bramy Brandenburskiej przechodził niegdyś mur oddzielający Republikę Federalną Niemiec od Narodowej Republiki Demokratycznej. Dziś, przy tym miejscu zawsze jest olbrzymi ruch, co sprzyja kieszonkowym kradzieżom. Zaraz po przejściu  obok tej bramy, dochodzimy do najdłuższej w Berlinie ulicy – pełnej ekskluzywnych sklepów i przepychu. Kraj piwa i solidności – Niemcy Brama Brandenburska powinna być obowiązkowym punktem każdej wycieczki do stolicy tak pięknego kraju, jakim niewątpliwie są Niemcy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.