Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Kopenhaga

Kopenhaga

Dania jest krajem liczącym jedynie pięć milionów ludzi, leżącym na półwyspie Skandynawskim. Kopenhaga Sam kraj na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się specjalnie na tle innych państw europejskich. To jednak tylko pozory – po prostu trzeba tam pojechać.

Długo trzeba się zastanawiać, co tak naprawdę jest symbolem Danii. Z czym tak naprawdę Duńczycy mogą się utożsamiać? Okazało się, że z piwem. Tamtejszy Tuborg od paru lat wygrywa wszystkie konkursy piwne na świecie, zostawiając za sobą o wiele bardziej popularne trunki. Dostępny na terenie całego kraju browar podbił już serca Niemców i Holendrów, a od jakiegoś czasu możemy go kupić również w Polsce.

Jako ciekawostkę można również podać dziurawe… monety. Tak, w Danii ludzie posługują się monetami z dziurką w środku. Kopenhaga W niektórych sklepach pieniążki są po prostu wieszane na specjalnie przygotowanych do tego celu igiełkach. Takie pieniądze zawsze budzą olbrzymie zainteresowanie turystów przebywających na terenie Danii.

Najważniejszym jednak miejscem, które trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu wycieczki do Danii jest Kopenhaga. Kopenhaga jest stolicą tego kraju, a zarazem największym miastem. Połączona jest wieloma kanałami, przez co niezwykle popularnym środkiem transportu jest tutaj wodny tramwaj. Kopenhaga Na ulicach tego prześlicznego miasta można zauważyć mnóstwo rowerzystów – śmiało można powiedzieć, że rower przez obywateli duńskich jest częściej używanym środkiem transportu niż samochód.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.