Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Pozostałe > Kolej transsyberyjska – Rosja

Kolej transsyberyjska – Rosja

Rosja to największy kraj na świecie, znajdujący się po części w Europie i Azji. Kolej transsyberyjska – Rosja Pomimo olbrzymiej powierzchni, wcale nie mieszka tam wielu ludzi. Wszystko przez ogromne syberyjskie tereny, przez temperaturę i układ terenu niemożliwe do zamieszkania.

Kiedy usłyszymy „Rosja” na myśl przychodzi nam właśnie wszechobecne zimno, ale także alkohol. Nie bez przyczyny – w największym kraju na świecie wódkę pije niemal każdy, a i sposobów jej picia jest co niemiara. Kolej transsyberyjska – Rosja To właśnie w Rosji dostaniemy alkohol najlepszej jakości w niskiej cenie, co powinno być szczególnym magnesem na niektórych naszych rodaków.

To właśnie na Rusi znajduje się najdłuższa linia kolejowa na świecie – kolej transsyberyjska. Przechodzi ona przez wiele miast na samej Syberii, rozwidlając się pod koniec. Za jej pomocą możemy dojechać do Pekinu bądź Władywostoku. Sama podróż trwa ponad tydzień, bilety wcale nie są drogie, a wielu ludzi właśnie samą podróż wspomina lepiej od pobytu. W pociągu możemy zazwyczaj spotkać wspaniałych, sympatycznych ludzi, musimy jednak uważać na kieszonkowe kradzieże i na antynarkotykową policję. Podczas samej jazdy za oknem widzimy głównie lasy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysiąść na jednym z nielicznych przystanków i dalej pojechać następnym pociągiem. Kolej transsyberyjska – Rosja W tym czasie możemy zwiedzieć stare cerkwie, a także nowsze, komunistyczne budynki, nadające jednak miastom swój specjalny, niepowtarzalny klimat.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.