Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Gorąco czyli CYPR

Gorąco czyli CYPR

Cypr jest krajem położonym oficjalnie w Europie, jednak praktycznie jest mu zdecydowanie bliżej do Azji. Gorąco czyli CYPR Zarówno pod względem powierzchni, jak i ludności zajmuje jedne z ostatnich miejsc na naszym kontynencie. Samo państwo niepodległością cieszy się dopiero lekko ponad 50 lat, leży na jednej malutkiej wysepce i w tym samym dniu co Polska dołączyło do Unii Europejskiej.

Cypr charakteryzuje się przede wszystkim upiornym gorącem. Latem tutejsze temperatury często przekraczają 40 stopni Celsjusza, przez co wcale nie w wakacje jest najczęściej odwiedzany przez tabuny turystów. Gorąco czyli CYPR Cypryjczycy do takiego „ciepła” zdążyli oczywiście przywyknąć, jednak goście z innych państw bardzo lubią trafiać przez to do tamtejszych szpitali podczas swoich wakacyjnych urlopów.

Na Cyprze jednym z głównych zabytków są ruiny starożytnej osady Chirokitia. Jest to jeden z pierwszych grodów w historii z brukowanymi ulicami, zorganizowanymi domostwami i murami obronnymi z prawdziwego zdarzenia. Chociaż samo miasto powstało ponad 8000 lat temu, to już wtedy mieszkało w nim ponad 2000 osób, co czyni je jednym z największych miast neolitycznych. Jest to zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie znajdują się tam ruiny zachowane w oryginalnym stanie, a także odtworzone gospodarstwa domowe. Gorąco czyli CYPR Jest to rzecz, którą zdecydowanie warto zobaczyć… ale może lepiej w zimie – wtedy na Cyprze panuje „ledwie” 20 stopni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.