Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Pozostałe > Gdzie tu są ludzie?! – Australia

Gdzie tu są ludzie?! – Australia

Australia jest państwem leżącym półkuli południowej, obejmujący kontynent Australię oraz parę wysepek znajdujących się w pobliżu. Gdzie tu są ludzie?! – Australia Stanowi obecnie najmniejszy kontynent świata, jednak z wielkością ponad 7,5 miliona kilometrów kwadratowych znajduje się na szóstej pozycji pod względem wielkości krajów na świecie. Jest jednak zamieszkiwany przez zaledwie 22 miliony osób.
Australia jest krajem bardzo mało zaludnionym. Zdecydowana większość ludności mieszka przy wybrzeżach, wewnątrz kraju znajdują się jedynie małe, miejskie oazy. Największą miejscowością w samym środku kraju jest Alice Springs, gdzie średnia roczna temperatura wynosi 29,2 stopnia Celsjusza. O, zgrozo!
Australia należy do krajów wysoko rozwiniętych. Gdzie tu są ludzie?! – Australia Dzięki ogromnym bogactwom naturalnym Australia jest jednym z największych sprzedawców boksytu i węgla. Na olbrzymią skale wydobywa się tutaj również rudy złota i żelaza. Największy jednak dochód to państwo czerpie ze sprzedaży diamentów – pod względem ich eksportu Australia prześcignęła już nawet RPA i w tej chwili stała się ich największym eksporterem na świecie. Gdzie tu są ludzie?! – Australia W tym kraju w ramach rolnictwa hoduje się również owce, które wykorzystywane są do produkcji wełny.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.