Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Azja > Gdzie ten kraj w ogóle leży?

Gdzie ten kraj w ogóle leży?

Słowenia jest krajem leżącym w gorącej części Europy. Gdzie ten kraj w ogóle leży? Liczy sobie zaledwie dwa miliony mieszkańców, a wielkością odpowiada jednemu naszemu województwu. Niepodległością cieszy się bardzo krótko, ponieważ wcześniej była pod panowaniem włoskim, austro-węgierskim, a następnie została częścią Jugosławii.

To tyle o historii. Nam, Polakom, Słowenia kojarzy się głównie z drogą tranzytową, którą jeździmy do Chorwacji. Dodatkowo, sam znam osoby które Słowenię mylą z dość daleko oddaloną Słowacją.        To państwo rozwija się w tempie zastraszająco szybkim, powstają nowe drogi, głównie autostrady, w miastach budowane są piękne mieszkalne osiedla. Poziom edukacji, kultury i sportu stoi na bardzo wysokim poziomie. Gdzie ten kraj w ogóle leży? Słoweńcy są ludźmi inteligentnymi i wysportowanymi. Jak mówią statystyki, wielu z nich ukończyło szkoły i trenowało jakąś dyscyplinę sportu za młodu.

Słowenia przy okazji odzyskiwania niepodległości została wyposażona we wszystko po trochę. Są tam wysokie góry (dokładniej Alpy Julijskie), pola i winnice oraz dostęp do morza. Słoweńcy zdecydowali, że 20-kilometrowego pasa dostępu do Adriatyku nie wykorzystają w celach turystycznych, a handlowych. We wszystkich czterech miejscowościach na wybrzeżu powstały bardzo duże stocznie i porty. Przy granicy z Austrią znajduje się natomiast malownicze jezioro Bled. Dzięki dnu z wapnia ma ono piękny, lazurowy kolor. Otoczone jest zewsząd wysokimi górami, a na jego środku znajduje się wysepka z kościołem. Gdzie ten kraj w ogóle leży? Do tego właśnie kościoła w każdą niedzielę wierni płyną zamówionymi łodziami. Dochód z wynajmu łodzi przeznaczony jest na utrzymanie świątyni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.