Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Fantastyczne piwo – Czechy

Fantastyczne piwo – Czechy

Czechy to nasz południowy sąsiad, państwo z językiem bardzo podobnym do naszego, również są Słowianami, a i urodą przypominają Polaków. Fantastyczne piwo – Czechy Dodatkowo nasza wspólna historia bardzo często się splatała i zaliczała mnóstwo wzlotów i upadków. Nic zatem dziwnego, że czujemy z nimi swego rodzaju więź, i na pewno każdy z nas ma o nich wyrobioną opinię, negatywną bądź pozytywną.

Zostawmy na razie nasze wspólne zażyłości i przejdźmy do rzeczy wartych w Czechach uwagi. Zacznijmy może od Pragi – jednego z najbardziej malowniczych miast, jakie kiedykolwiek miałem przyjemność zobaczyć. Spacerując po stolicy naszych południowych sąsiadów mijamy wręcz zabytek za zabytkiem, a w powietrzu da się wyczuć, że to właśnie tutaj spoczywa obecnie cała historia słowiańskiej rasy. Fantastyczne piwo – Czechy Trudno się dziwić, że praktycznie całe miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tej części Europy, Pragę można porównać jedynie z Krakowem.

Czesi słyną również z tego, że są smakoszami piwa, i właśnie ten trunek produkują najlepiej na świecie. To właśnie z Czeskich Budziejowic pochodzi drugie najlepsze piwo na świecie – Budweiser, a nieopodal znajduje się Pilzno – miejsce urodzin znanego i lubianego Pilsnera, Jeśli więc chcemy spróbować tego złocistego trunku w najlepszej możliwej jakości – Czechy powinno być miejscem do którego udamy się najpierw. Fantastyczne piwo – Czechy Bardzo łatwo jest nabyć prawdziwe hektolitry piwa za ceny hurtowe i przywieźć do Polski.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.