Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Cuda natury > Dąb „Bartek”

Dąb „Bartek”

W czasie wycieczek turystycznych ogląda się nie tylko zabytki i to, co stworzyły ludzkie ręce. Dąb „Bartek” Równie ciekawe jest poznawanie cudów natury, ponieważ są one jeszcze bardziej niezwykłe. Wśród fascynujących cudów w Polsce znaleźć można dąb o nazwie „Bartek”, najstarszy dąb w kraju, znajdujący się na terenie województwa świętokrzyskiego niedaleko miejscowości o nazwie Samsonów.
Ze względu na swój wiek dąb jest podtrzymywany przez metalową instalację. Dąb „Bartek” Kilka razy ulegał pożarom, ale na szczęście nie spłonął całkowicie. Obok niego rośnie jego roślinne dziecko, kolejny dąb, który być może przeżyje równie dużo lat, jak „Bartek”. Przejeżdżając w pobliżu Samsonowa warto zboczyć z drogi i obejrzeć stare drzewo, które ma za sobą tak długą historię. Jednocześnie dobrze jest odwiedzić sam Samsonów, ponieważ niewiele osób wie, że znajdują się tam ruiny huty z XIX wieku, warte obejrzenie.
Dąb „Bartek” Odkrywanie nowych miejsc, budynków i zabytków, które nie są oczywiste sprawia, że bycie turystą staje się przyjemniejsze.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.