Znajdujesz się tutaj: rezerwacjaturystyczna.pl > Europa > Co jest w Berlinie?

Co jest w Berlinie?

Berlin to jedna z ciekawszych stolic europejskich, chociaż czasami, pierwszą myślą, jaką ma się po usłyszeniu tej nazwy jest pytanie: co tam jest? Co jest w Berlinie? A jest wiele.
Trzeba pamiętać, że Berlin to nie miastom, które powstało sto lat temu, lecz ma za sobą dlugą tradycję jako stolica kultury. Można obejrzeć tutaj wiele zabytkowych kamienic, pałaców, szerokich dróg, które widziały niejeden pochód. Zwiedzanie warto zacząć od Bramy Brandenburskiej, która otwiera widok na szeroką ulicę. Co jest w Berlinie? Chociaż jest umiejscowiona pomiędzy budynkami zarówno ona sama, jak i stojąca na jej szczycie kwadryga robią ogromne wrażenie.
Z tego miejsca blisko jest do budynku niemieckiego parlamentu, który można zwiedzać do późnych godzin nocnych. Jest to ciekawe przeżycie, ponieważ budynek zwieńczony jest kopułą, na szczyt której wchodzi się spiralną drogą – nie schodami – od której może zakręcić się w głowie. Co jest w Berlinie? Jednak warto to zrobić, ponieważ widok ze szczytu, zwłaszcza nocą, jest bardzo imponujący.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.